خانه / اخبار تکنولوژی / تعمیرات تبلت ها را چگونه یاد بگیریم ؟

تعمیرات تبلت ها را چگونه یاد بگیریم ؟

تبلت ها یا همان به اصطلاح رایانه های لوحی نوعی جدید از ابزراهای همراه به شمار میروند که قابلیت های متفاوت و مفیدی را در اختیار کاربر خود قرار می دهد.

در این جا تاریخچه ای کوتاه از تبلت را بیان کرده و سپس به ادامه مبحث در رابطه با آموزش تعمیرات تبلت خواهیم پرداخت.

آموزش تعمیرات تبلت

در ابتدا سهم عظیم تبلت ها فقط در اختیار شرکت اپل بود.این کمپانی توانست با عرضه محصولی به نام آیپد انقلابی را ایجاد نماید در دوره خود بی نظر بود،در این راستا شرکت هایی که در این سیستم ها کار میکردند مانند سامسونگ – ایسوس و … شروع به طراحی و عرضه این دستگاه ها نمودند. بنابراین خود به خود نوعی رقابت بین کمپانی ها شکل گرفت و هدف این بود که کدام یک خواهند توانست کاربران بیشتری را به سوی خود جذب نماید و به همین منظور ازنظر سخت افزاری و همچنین نرم افزاری هر بارتبلت های جدیدتر به قابلیت های بهتری را ارائه دادند. رفته رفته تبلت ها با تجهیز شدن و افزاریش کارایی کاربران بسیاری را به خود جذب کردند و حتی کاربران نیز به دسته های مختلفی به عنوان طرف دار یک برند خاص تقسیم شدند، به عنوان مثال برخی تبلت های اپل را برگزیدند و برخی دیگر سامسونگ. اخیرا هم که سامسونگ با ارائه سریgalaxy در حال رقابت با اپل است و دیگر کمپانی ها هم همچنان حضور دارند و هر سری تبلت های خود را به روز رسانی میکنند و بر قابلیت های آن ها می افزایند.

و اما بازار کار  و آموزش تعمیرات تبلت , از آن جایی که هرچیزی که فراگیر میشود بازار کاری هم برای آن راه می افتند تبلت ها هم از این قائه استثنا نبوده و بازارهای کاری فوق العاده ای را دارد.همه میدانیم که خب برای هر وسیله ای فروشگاهی وجود دارد که می توانید دستگاه مورد نظر خود را از آن جا تهیه نماید ولی چیزی که بسیار مهم است  خدماتی می باشد که کاربران پس از خرید بتوانند از آن استفاده نمایند.خب خرید که چیزی نیست و شما می توانید از جاهای مختلف تبلت مورد نظر را تهیه نمایید و خب به صورت عادی فقط ممکن است یک بار ان هم برای خرید کارتان به فروشگاه بیفتند، ولی اگر تبلت دچار مشکل شد چه ؟

دقیقا در همین زمان ها است که وجود یک مرکز تعمیرات تبلت بسیار مهم و ضروری خواهد بود زیرا کاربران فقط استفاده کننده بوده و نمی توانند خود مشکل را عیب یابی و رفع نمایند و در چنین مواقعی دنبال یک تعمیر گاه خوب برای رفع مشکل دستگاه خود می گردند. تعمیرات تبلت نیز اصول و راه های خود را دارد، به عبارتی کسی که میخ واهد یک تعمیر کار حرفه ای تبلت شود باید دانش کافی در این زمینه را داشته باشد تا بتواند عیب و ایرادات یک تبلت را تشخیص داده و آن را برطرف نماید. در این خصوص و برای کمک به علاقه مندان برای حرفه ای شدن در تعمیرات انواع تبلت  دوره های آموزش تعمیرات تبلت برگزار شده است.کسانی که می خواهند به یک حرفه ای در امرآموزش تعمیرات تبلت تبدیل شوند می توانند در این دوره شرکت کرده و پس از اتمام دوره با دانشی که در زمینه تعمیرات به دست می آوند در بازار کار به راحتی مشغول کار شوند.

دوره تعمیرات تبلت به صورت کاملا عملی برگزار میگردد، البته لازم به ذکر است که نکاتی و مسائلی هستند در این آموزش که حتما باید نکته برداری شده و جزواتی نوشته شوند که نیاز و بسیار ضروری است ولی خب به صورت کلی مطالب و جزوات فقط حداکثر 20 درصد مباحث را تشکیل میدهد و باقی مباحث به صورت عملی است. یعنی کار آموزان به صورت عملی در کارگاه مشغول عیب یابی و رفع عیب تبلت خواهند بود تا به این ترتیب با تمامی اصول عیب یابی و رفع عیب تبلتها آشنا شوند و بتوانند خود به راحتی کار آموزش تعمیرات تبلت را انجام دهند. در زیر نیز به برخی از سرفصل های مهم آموزش تعمیرات تبلت اشاره شده است.

–  آموزش بازو بست کردن صحیح انواع تبلت

–  آموزش عیب یابی تبلت

–  آموزش نقشه خوانی و عیب یابی از روی شماتیک

–  آموزش رفع عیوب و مشکلات تبلت

–  آموزش تعویض تاچ و ال سی دی

–  آموزش اصول برخورد با تبلت های ضربه دیده و آب خورده

–  آموزش نحوه ی عیب یابی و تعمیر دستگاه های خاموش

آموزش تعمیرات تبلت

زمان هایی را شاید شما به یاد نیارید که مردم برای بوست اوردند لقمه نانی با هم سر ان می جنگیندند و عرق می ریختند با این وجود همه انسان ها که در کنار هم زندگی می کردند خوش حال بودند و از زندگی خود نیز راصی بودند ولی امروزه می بینیم که همه افرادمی خواهند سر هم کلاه بگزارند و هیچ جردانگی دیگر نمانده است اگر کسی در زمینه آموزش تعمیرات تبلت مهارت داشته باشد و شما بخواهید از او کمک بگیرید چنان کلاه بزرگی را بر روی سرتان بگزارد ته تا به حال نظیر ان را ندیده باشید ولی با این وجو هنوز انسان های خوبی نیز هستند که در دور و اطراف ما در حال زندگی هستند و شما می توانید به ان ها تکیه کنید و در تار ها از ان یاری بخواهید همین کسانی که به سراغ آموزش تعمیرات تبلت رفته اند در بینشان کسانی وجود دازد که به دلیل معرفتکعمیقی که در قلب شان نهفته است می توانند بیشترین یاری را به شما داشتته باشند و تا ان جا که می توانند شما در کار ها یاری می کنند و اگر نیز خکاستید می توانند به شما آموزش تعمیرات تبلت را یاد یدهند بسیاری از این افراد رز تفکر قبلی و قدیمی دازند و اگر خواستید می توانید به کسب دانش و معرفت بپردازید و اگر خواستید می توانید یه یک پیروژی نسبی و ذاتی دست پیدا کنید انسان هایی که هستند سال ها به آموزش تعمیرات تبلت رفته اند و اگر دکست داشتید که می توانید به راحتی از پس این کار ها لذت ببرید و اگر نتکانید به ان بایو بپردازید  .شاید شما علاقه شدیدی داشته باشید به این که درباره این موضوعات و علم های جدیدی که روز به روز دز حال تغیر و تحول هستند اطلاعات نخیفی را بوست بیاورید و ان ها را با دانش خود در هم امیخته و یک نتیجه درست و قابل قبکلی از برسید و برای خود بتکانید تن ها را از هم تا کنید و تصمیم نیری کنید .

آموزش تعمیرات تبلت

مدل های مختلف تبلت ها

تبلت ها در طرح  ها  و اندازه های مختلف ساخته می شوند شما هر نوع تبلتی را که ترا ه کنی می توانید در بازار بیابید.  بیشتر کگپاتی هایی که گوشی موبایل تولید می کنند وارد بازار تبلت ها نیز شده اند آن ها مدل های مختلفی از تبلت ها را هر روز وارد بازار می کنند.  از این سو رقابت شدیدی میان این کمپانی ها صورت گرفته است .  تبلت ها معمولا بر اساس پردازنده و رم ان ها تقسیم. بندی می شوند به نحوی که هر چه پردازنده و رم ان ها بیشتر شوند قیمت ان ها نیز بالاتر می رود .  شما می توانید به سبکی که دوست دارید یک ندل را از ان ها خریداری کنید و کارهایتان را ا ان ها انجام دهید.  این تبلت ها ان قدر پیشرفت کرده اند که احتمال می رود در دنیای اینده جای لپ تاپ ها را بگیرند.  این تبلت ها ان قدر ظریف شده اند که شاید هیچ گاه انسان چنین فکری نمی کرد که به چنین چیزی بتواند برسد.

نحوه طراحی تبلت ها

تبلت ها در اصول اولیه با گوشی های موبایل هیچ تفاوتی ندارند.  هر دوی ان ها یک جور برنامه ریزی می شوند و اگر به شما نگویند که این دستگاه چیست شاید نتوانید که به طور مستقیم درک کنید که کدام یک از ان ها هستند. برای طراحی تبلت ها از روش های مختلفی نیز استفاده می شود.  بیشتر کمپانی های بزرگ برای طراحی های خود از افراد نابغه استفاده کردند. این افراد با طراخی الگوریتم های جدید روش های نویی را برای این کار بنا نهاده اود.  شما باید توجه داشته باشید که این افرا  فقط مختص یکی از شرکت ها هستند و نمی توانند اطلاعات خود را در اختیار دیگر کمپانی ها قرار دهند. شما برای یک طراحی تبلت خوب علاوه بر روش های جدید نیاز به ابزارات جدید هستید شما باید تمام سعیتان را در این کار انجام دهید.  بیشتر کمپانی ها همه روزه دستگاه های خود را ابدیت می کنند چرا که اگر از این کار غعقب بیفتند دیگر نمی توانند با رقبای تود که در این کار هستند رقایت کنند.  این کمپانی ها معمولا برای این مه بتوانند هویشه پای خود را ثابت نگه داشته باشند باید هر روزه دستگاه ها های خود را نو کنند.

آموزش تعمیرات تبلت ها

امروزه برای آموزش و یادگیری در این کار ها به نیروی زبده نیز نیاز دارید.  هر کسی که بخواهد وارد این دنیا عجیب شود باید بتواند در عرض چندیت سال به یک فرد با سابقه و با ابهت در این کار نبدیل شود. موسسات زیادی هستند که در این. کار مشغول خستند و آموزش تعمیرات تبلت ها را برعهده گرفته اند.  بیشتر این سازمان ها خصوصی هستند گرچه در بین ان ها ارگان های دولتی نیز وجود دارند که این کار را به صورت رایگان انجام می دهند.  هر کسی می تواند این اموزش ها را فرا بگیرد به شرطی که بتواند برای خود راهی جدید باز کند.  شما می  توانید در این موسسات ثبت نام کنید و شروع به یادگیری و آموزش تعمیرات تبلت ها بکنید این کار باعث می شود شما بعد از یک مدتی به یم فردی توان در این کار تبدیل شوید. افراد زیادی هستند که در این کار هستند و شما می توانید در این کار از ان ها استفاده منید و از تجربه هذیی مه سال ها در این مار مسب کرده اند نهایت استفاده را ببرید.  شما می توانید در مدت کوتاهی به فردی استاد تبدیل شوید.  اگر خواستید می توانید این کار را به افراد دیگر میز یاد بدهید. آموزش تعمیرات تبلت ها می تواند برای هر کسی که به تعمیرات علاقه داشته باشد دنیای جالبی به نظر اید و راهی جدید را برای خودش باز کند.

منبع : http://amoozeshtamir.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *