خانه / خبرهای خارجی / Qualcomm شکایت توسط تنظیم کننده آمریکا برای عملکردهای ضد رقابتی

Qualcomm شکایت توسط تنظیم کننده آمریکا برای عملکردهای ضد رقابتی

Qualcomm دارد که شکایت توسط ایالات متحده کمیسیون تجارت فدرال برای عملکردهای ضد رقابتی مربوط به راه آن فروش مودم برای دستگاه های مانند گوشی های هوشمند.

با توجه به FTC, Qualcomm موقعیت غالب خود به عنوان تامین کننده مودم برای عضلانی کردن رقابت اساسا تولید کنندگان گوشی های هوشمند با دادن دو انتخاب استفاده: پرداخت اضافی برای استفاده از اختراع خود و یا تلفن به طور گسترده ای در دسترس را ندارد.

Qualcomm رد اتهامات، گفت: آنها در حال “بر اساس نظریه حقوقی ناقص, عدم حمایت اقتصادی و قابل توجهی تصورات غلط در مورد صنعت فن آوری تلفن همراه است.”

FTC که Qualcomm حفظ سیاست “بدون مجوز، تراشه های بدون” موجب آن آن را خودداری از فروش مودم به شرکت هایی که در آن شرایط طاقت فرسا و صدور مجوز موافقت نمی کرد. شرکت نمی بسیار چاره ای جز چون Qualcomm یکی از تنها شرکت هایی است که می تواند مقدار زیادی از مودم بالا پایان عرضه موافق را، روسيه FTC. اگر شرکت را نمی توان قبول کرد، آنها را به تلفن های کافی نخواهد بود.

شرایط صدور مجوز Qualcomm که تولید کنندگان گوشی های هوشمند پرداخت هزینه بالاتر از معمول برای تلفن های ساخته شده با رقیب مودم با توجه به کمیسیون مورد نیاز. در اثر Qualcomm مودم های رقبا شده است گران تر از آنها باید گفته است. FTC این تماس “مالیات” در محصولات رقبا است که می گوید “مانع این رقبا و ضرر رقابت”.

Qualcomm توافق به مجوز شرایط این حق در منصفانه و معقول و غیر تبعیض آمیز (همچنین به عنوان شناخته شده “FRAND”)، زیرا آنها ضروری برای استانداردهای صنعت گسترده. آن ظاهرا مجوز نمی خواهد این حق به طور مستقیم به رقابت کنندگان مودم، بنابراین اجازه می دهد آن را به overcharge سازندگان تلفن توسط تهدید دسترسی خود را به مودم در دسترس نباشد.

طرح دعوی در دادگاه می گوید که هزینه های Qualcomm “به صورت نامتناسبی بالا” نسبت به چه مقدار ارزش آنها را کمک به دستگاه کلی هستند…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *